Hakkımızda

1994 yılında banyo halısıyla üretime başlayan Confetti, ürettiği modelleri satışa çıkardığı andan itibaren piyasada kabul gördü ve dünya çapında tercih edilir duruma geldi. 2007 yılının başlarında Düzce fabrikasında Türkiye’de ilk kez, kaymaz tabanlı, benzersiz renk ve tasarımlara sahip dekoratif halı üretimine başlayan Confetti çocuklar için ürettiği Confetti Kids markası ile çocuklar için birbirinden şık halılar üretiyor.

Sertifikalarımız

Oeko-tex özellikle bebek ve çocuk tekstil ürünlerinin üretim ve boya sürecinde kanserojen, alerjik maddelerinden arındırıldığının garantisini verir. Confetti Kids ürünleri, özellikle ağız ve vücut temasının fazla olduğu tekstil ürünlerine verilen Oeko-tex Class 1 kategorisinden sertifikalandırılmıştır.Confetti Hali, Oeko-tex Class 1 kategorisinden sınıflandırılmış Türkiye’deki tek halı üreticisidir.

Tarihçe

1994

Confetti faaliyetlerine İkitelli’de banyo halısı üreterek başladı.

2000

İlk ihracat 1998 yılında gerçekleşti. İki sene içinde ihracat yapılan ülke sayısı 35’i geçti. Portfolyomuza önemli referanslar eklendi.

2007

Confetti, yeni bir yatırımla halı sektörüne giriş yaparak kaymaz tabanlı ve yıkanabilir halılarını Düzce Entegre Tesislerinde üretmeye başlamıştır.

2008

Confetti Kids serisinin güvenli, eğitici, ve eğlenceli halıları piyasaya sunuldu.

2011

Halı satışları www.benimhalim.com sitesi üzerinden online olarak yapılmaya başlandı.

2013

Confetti ulusal ve uluslar arası pazarlara iddialı bir giriş yaptı.

2014

Çelebizade markası modernite ve gelenekselliği birleştiren “sonsuz tasarım” prensibiyle camiler ve yurtlar için üretime geçti.

2017

Farklı dekorasyon deneyimleri arayanlar için geliştirilen sentetik çim üretimine Congrass markası altında başlandı