Genel

Aldığınız Halıların Anti Alerjik Olmasına Dikkat Edin

By 28 Aralık 2018 No Comments

TOZU ÜZERİNDE TUTUYOR
Evlerimizdeki halılar çocuklarımızda hastalığa yol açan çoğu tozu üzerinde bulunduruyor. Aldığımız halıların görüntüsünden çok içeriğindeki malzeme önem taşıyor. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalarda ürünün hav bırakmamasından, kanserojen boya içermemesine kadar birçok noktaya dikkat edilmesi gerektiği söyleniyor.
KALİTE STANDARTLARINDA OLMALI
Çocuk ve bebek odalarında kullanılacak ideal halının anti alerjik olması ve belirli kalite standartları doğrultusunda üretilmiş olması gerekiyor. Özellikle günümüzde kalitesiz üretilen ve ipliğinde kanserojen madde içeren halılar görselleriyle ve fiyatlarıyla oldukça göz boyuyor. Ürünü alırken kalite standartlarında ve anti alerjik olmasına özellikle dikkat edin.
NEFES ALMAYI GÜÇLEŞTİREBİLİR
Çocuk ve bebek odalarında kullandığımız halılar odadaki nemi emdiği için nefes almayı güçleştirebiliyor. Bu durum astım, nefes darlığı, mide gribi gibi birçok hastalığa davetiye açıyor. Bu sebepten çocuklarımız için seçtiğimiz halıların anti alerjik, anti statik ve yanmazlık özelliğine sahip olmasına da özellikle dikkat edilmesi gerekiyor.

Leave a Reply